Baldai svetainei reikalauja ypatingo pirkėjų dėmesio

baldaiSvetainė yra viena universaliausių gyvenamosios erdvės patalpų, galinti atlikti net kelias skirtingas funkcijas. Baldai svetainei gali tarnauti kaip patogi vieta poilsiui, pvz., televizoriaus žiūrėjimui ar mylimos knygos skaitymui. Svetainė gali tapti ir darbo kambariu ar valgomuoju. Čia gali būti organizuojami šeimos susitikimai ar kviečiami svečiai. Kitaip sakant, svetainės baldų pasirinkimas yra bene sudėtingiausias darbas kiekvienam šeimininkui, kadangi šie baldai turi reprezentuoti visus namus ir kartu atitikti jiems keliamus funkcinius reikalavimus.

 

Suskirstykite svetainę į zonas

Kad svetainės įrengimas keltų kur kas mažiau rūpesčių, nuspręskite, į kokias zonas šią patalpą skirstysite. Būkite realistai – svetainė negali atlikti visų funkcijų, todėl turite pagalvoti, kas jums svarbiausia. Tai padės numatyti, kokių baldų jums reikės, taip pat – kur jie turėtų stovėti. Prieš pradėdami pirkti baldus, pasidarykite kuo tikslesnį būsimos svetainės projektą. Tiesa, preliminarų planą reikėtų parodyti šios srities ekspertams, kurie objektyviai patartų dėl vienos ar kitos idėjos įgyvendinimo galimybių. Deja, jei su svetainės įrengimu susiduriate pirmą kartą, natūralu, kad galite įvelti nemažai klaidų. Pvz., jei mėgstate žiūrėti televizorių, įsitikinkite, kad nuo lango krentanti šviesa netrukdys jūsų matomumui. Jei norite centrinėje dalyje išryškinti dailų židinį ar akvariumą, šalia jo (ar virš jo) nekabinkite televizoriaus ar kito išraiškingo kūrinio, kadangi jie abu trauks dėmesį ir negalėsite susikoncentruoti nei į vieną, nei į kitą. Taip pat būtina pagalvoti apie tai, ar pokalbiui su šeimos nariais ar draugais jums netrukdys įvairūs barjerai, pvz., jei turėsite tik vieną ilgą sofą, greičiausiai, sklandaus pokalbio nepavyks palaikyti, kadangi bendraudami turėtumėte matyti pašnekovo akis.

 

Venkite chaoso

Dažna svetainės įrengimo klaida – bandymas į vieną vietą sutalpinti daug skirtingų daiktų, skirtingų stilių baldus, išraiškingus aksesuarus ar akį traukiančius dekoro elementus. Iš tiesų, didelė įvairovė, daiktų ir stilių margumynas atrodys chaotiškai. Kad išvengtumėte problemų, svetainės baldų gamybą patikėkite žinomam ir rinkoje palankiai vertinamam gamintojui, pvz., BALDITA. Taip būsite tikri, kad visi svetainės baldai derės tarpusavyje (pirkdami masiškai gaminamus baldus visuomet rizikuosite, kad šie baldai nederės spalviškai ar stilistiškai), be to, individuali baldų gamyba padės efektyviai išnaudoti kiekvieną svetainės centimetrą. Galvodami apie aksesuarus ar dekoro elementus, taip pat neturėtumėte persistengti. Didelis daiktų kiekis ne tik kurs chaosą, bet ir reikalaus kur kas sudėtingesnės priežiūros, dažnesnio dulkių valymo ar stiklinių paviršių blizginimo.