Kaip sutaupyti kačių maistui?

Mityba yra viena iš pagrindinių elementų gyvūno gyvenime. Norint sutaupyti kačių maistui, svarbu rinktis kokybišką, subalansuotą maistą ir, kad jame netrūktų reikalingų maistinių medžiagų, maistą pirkti didesniais pakeliais, tada sutaupysite pinigų. Didžiausia kaina nereiškia geriausios kokybės, todėl kai renkates gyvūno maistą, atkreipkite dėmesį į jo sudėtį. Reikėtų vengti: cukraus, dirbtinių skonių, saldiklių- šie dalykai neduoda jokios naudos katei, bet sukelia skonį prie kurio katė pripranta ir po to tokį maistą valgančias kates labai sunku pripratinti prie sveikesnio maistelio. Kačių maistas skirstomas į tris pagrindinius tipus: sausas maistas, šlapias maistas ir naminis maistas.

Sausas kačių maistas

Kiekvienas racionas turi savo pliusų ir minusų. Sausas maistas laikomas naudingu katės dantims, be to jis prieinamas dėl kainos ir patogumo šeimininkams. Sausas maistas būna trijų klasių: ekonominės, premium ir super premium. Gyvūną maitinti patartina super premium klasės maistu, nes skaičiuojant mažesnes veterinarijos išlaidas, šis maistas gausis pigiau už ekonominės ar premium klasės maistą.

Ekonominės klasės kačių maistas

Tai pigiausias, plačiai prieinamas maistas, kurio vienintelis tikslas- numalšinti katės alkį. Ekonominės klasės maistas labai nerekomenduojamas katėms kaip pagrindinis maistas. Jame mažai katėms būtinų baltymų, jis pagamintas iš žemos kokybės žaliavų, jame gausu dirbtinių dažiklių, konservantų, skonio stipriklių. Šis maistas katėms nėra tinkamai subalansuotas, ir dėl mažos maistinės vertės, ilgainiui gali padaryti itin didelę žalą katės sveikatai.

Premium klasės kačių maistas

Nuo ekonominės klasės kačių maisto skiriasi tuo, kad premium klasės maisto katėms sudėtyje yra tikros mėsos. Deja, jame vis dar daug skirtingų maisto priedų ir pakaitalų. Kaina yra pakankamai artima ekonominės klasės maistui, tačiau kokybė yra tikrai aukštesnė, tad jis nebekelia žalos katei.

Super premium klasės kačių maistas

Gaminant šį maistą yra naudojami aukščiausios kokybės ingredientai. Jame subalansuotas maistingųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekis, beveik nėra cheminių ir dažančių ingredientų. Maitindami katę super premium maistu, galite beveik nesirūpinti dėl jos sveikatos ir gerovės.